Pikk jutt

Kes on kunagi vaadanud mõnda videot enda või oma sõprade-tuttavate tegemistest, teab, et jäädvustatu väärtus aja möödudes vaid kasvab. Olgu see siis kooli lõpuaktus, moeshow, sünnipäev, pidu, pulm, või mõni muu üritus.

Et see väärtus aga mugavalt näiteks riiulist ilusa karbi seest võtta ning DVD mängijast vaadatav oleks, tuleb mõelda ja tegutseda ikka juba enne ürituse toimumist.

Saan siinkohal ulatada abistava kaamerat hoidva ja juhtiva käe ning teie ürituse jäädvustada, jäädvustatu silmale mõnusaks liikuvaks pildiks monteerida ja lõpptulemuse nägusa ümbrise sisse pakkida või interneti avarustesse pista.

Kes loodavad siit hulga tehnilisi termineid leida, peavad pettuma. Keda aga huvitab, milliseid programme, kaameraid või arvuteid kasutatakse, millised võimalused ja formaadid väljundiks on, siis palun võtke kätte ja kirjutage mulle arni.ots@gmail.com ning küsige.

Olgu öeldud, et tänasel päeval on ikka veel kodukasutajale väljundiks standardne video – DVD või erinevad formaadid veebis avaldamiseks. Blu-ray on moodne ja uus variant, aga siin kadakate vahel pole keegi tungivat huvi tundnud ega soovi avaldanud.

Materjal saab üles võetud üldjuhul Canon XA10-ga AVCHD formaadis.

Kirjutage, rääkige oma soovidest, küsige hinda ja vaatame, mis teha annab. Küsida võib kõike, mis video töötlust puudutab. Kui teil on mingi materjal mingil kujul olemas, aga tahate selle formaati muuta või monteerida, siis võib ikka küsida.

Mõned näited tehtud töödest on näha youtube kanalis ja facebooki lehel.

Ootan põnevusega, kaamera kohvris, teie küsimusi ja kutset teie üritusele.

Arni Ots